Masterpiece of

tres doux

There are many variations of passages of Lorem
Ipsum available, but the majority.

Parmumskopija

Nav konveijers - deserti top ar mīlestību, ievērojot visas attiecināmās normas, bez steigas

Tikai kvalitatīvs un nerafinēts sastāvs, tāds, ko bez vainas un kauna sajūtas var dot mīļiem cilvēkiem un bērniem

Gadiem ilgi atstrādātas receptūras, pārdomātas garšu nianses, smalkas notis un aromātu savienojumi

Unikāla desertu realizācija, kura apvieno vegāno un bezglutēna dietu

Ko mēs darām

  • Neapstrādāto, nerafinēto produktu izmantošana ir viens no mūsu filozofijas pamatprincipiem. Mēs veidojam desertus no pirmavotiem – tīrām augu valsts veltēm.
  • Nevienā kūciņā nebūs sastopama tīrā baltā krāsa, jo baltā cukura vietā tiek izmantoti nerafinētie produkti (iztvaicēta kokosriekstu palmu ziedu sula, niedru panela, kļavu sīrups), kuri dabīgi ir brūnā krāsā. Šis princips pārvērš desertus par īstu bioloģiski aktīvo vielu krātuvi, viss labums netika izņemts ārā ar centrifūgām, sārmiem, skābēm, gāzēm utt.
  • Nelietojam glutēnu saturošus miltus, jo ir taču tik daudz veselīgo alternatīvu! Kukurūzas, auzu, aunazirņu, mandeļu, zaļo griķu un rīsu milti – to kombinācijas un pareizas proporcijas ļauj iegūt gan mīkstus un mitrus biskvītus, gan maigi kraukšķīgo smilšu mīklu!
  • Esam atteikušies no dzīvnieku valsts produktu izmantošanas – deserti nesatur tradicionāli ierastās olas, govs pienu, sviestu, krējumu, želatīnu u.c. Olas baltuma vietā – kartupeļu proteīns, želatīna vietā – pektīns un agars, saldā krējuma vietā – kokosriekstu piena krējums… un tā var turpināt!
  • Eleganti un estētiski – mūsu uzdevums ir piedāvāt ne vien gardus, bet arī vizuāli pievilcīgus desertus.
  • Atklātība – katram produktam sniedzam pilnu sastāvdaļu sarakstu. Šādi Jūs varat pārliecināties par to, lai izvēlētajā gardumā nebūtu kāda sastāvdaļa, pret kuru Jums ir paaugstināja jutība.

īsa atkāpe

kāpēc mēs to darām

Iepazīsimies? Mani sauc Ksenija, un esmu “Citādas Kūkas” pamatlicējs, idejas autors un receptūru izstrādātājs. Medicīnas tehnoloģiju inženieris un fiziķis pēc izglītības. Nevēlos iegrimt garajos un emocionālajos stāstos, bet īsumā – pirms 8 gadiem man tuvam cilvēkam tika diagnosticēta autoimūnā saslimšana, kura nav ārstējama ar zālēm. Nedaudz palēnināma, bet ne apstādināma. Šis bija lūzuma punkts, jo vienīgā cerība bija pilnīga dzīvesveida maiņa. Kopš tā laika ir izlasīti grāmatu  desmiti tematā “imunitāte saistībā ar kuņģa-zarnu traktu” un izvilkta svarīga atziņa, ka glutēns un govs piena produkti ir svarīgākie imunitātes agresivitātes provokatori. Mēs mainījām savu ikdienu, atsakoties no glutēna, govs piena un olu saturošiem produktiem, un dzīve kļuva ievērojami labāka. Ievērojami – ar to domāju, ka autoimūnā saslimšana atkāpās gandrīz pilnībā, bet sev esmu novērojusi enerģijas pieplūdumu, skaistākas ķermeņa aprises, tīrāku ādu, retākas vēdera problēmas. Tomēr šāda diēta nozīmēja, ka nevaram palutināt sevi ar kādu kārumu, kuru var atrast veikalā, beķerejā vai kafejnīcā. Jebkura svētku diena izvērtās par kārtējo “otrdienu”.

Bezglutēna produktos gandrīz noteikti sastāvā ir olas vai govs piena produkti, bet vegāniskajos produktos  – kviešu milti. Dilemma! Tā pamazām sākās ceļojums konditorejas pasaulē – tika pētītas shēmas, mīklas sastāvdaļu funkcijas, aizvietošanas iespējas, apgūtas vairākas mācību programmas, izzinātas Austrumu kultūras (tur vēsturiski glutēnu un govs pienu praktiski nelieto). Draugi un radi vēroja mūsu iemaņu augšanu, prezentējām sasniegumus, dalījāmies pieredzē, un ar to sākumā pietika. Taču, satiekot svešus cilvēkus ikdienā, runājot ar viņiem, esam sapratuši, ka neesam ar šo problēmu vieni. Ir gan vegāniskas, bezglutēna un nefarinēto produktu diētas piekritēji, gan cilvēki un bērni (jo īpaši bērni!) ar alerģijām un nepanesībām, gan izmisušas mammas, kuras šausminās par veikalā nopērkamo vai kafejnīcu piedāvāto desertu sastāvu. Šobrīd esam 4 cilvēku komanda, kas ir uzdrošinājusies uzsākt mājražošanu, lai arī citi pieredzētu mūsu īpašos gardumus. Tādus gardumus, ko bez kauna un vainas izjūtas var dot pat bērniem! Lai visiem stipra veselība un bezgrēcīgi saldie mirkļi!

Ko mēs nedarām

  • Mūsu deserti nepieder pie “fitnesa” desertu kategorijas (tajā izpratnē, kad aiz šiem burtiem lepni seko griķi un vistas fileja, un vārds “tauki”  ir anatematizēts).
  • Un mērķtiecīgi nemēģinām mazināt kaloriju daudzumu tajos. Jā, gatavojot no augu valsts izejvielām, desertos patiešām ir mazāk kaloriju nekā tradicionālajos, un šis ir patīkams bonuss, nevis pašmērķis.
  • Mēs nepievienojam mākslīgos saldinātājus. Maldinot organismu ar saldu garšu, kura nenes enerģijas pieplūdumu, perspektīvā var iedzīvoties ogļhidrātu vielmaiņas traucējumos. Mākslīgo saldinātāju vietā mēs izmantojam neapstrādāto, nerafinēto niedru cukuru (panela), kokosriekstu palmu ziedu cukuru un kļavu sīrupu.
  • RAW princips nav mūsu filozofijā. Termiskā apstrāde ļauj izvairīties no produktu bioloģiskā piesārņojuma, kā arī sniedz iespēju dāvāt mīkstus un gaisīgus desertus, kuri nav piesātināti ar klasisku, grūti sagremojamu riekstu un dateļu maisījumu. Tomēr jāpiebilst, ka, gatavojot no augu valsts izejvielām, netiek izmantotas ļoti augstas cepšanas temperatūras vai ilga termiskā apstrāde. Tas ir optimāli, lai saglabātu vērtīgo un iznīcinātu potenciāli esošo lieko.

ko par mums saka

atsauksmes

Ilgi meklēju ko tādu, bet nevarēju atrast, jo ražotāji uzskata, ka vegāniem ļoti labi der cukurs un palmu eļļa. Paldies par iespēju baudīt īstus desertus!
Aleksandrs Smilģis
Esam sūtījuši biskvīta kūciņas un makarūnus. Nu ļoti garšīgi! Priecē, ka sastāvs tik labs un nesamākslots. Tā turpināt!
Agnese Čukste
Ļoti gardi un izsmalcināti, paldies par visu, ko darāt!
Jeļena Kosakovska